Blog

URANÜS KOÇ’A GERİ DÖNÜYOR

uranus-koc
Makaleler

URANÜS KOÇ’A GERİ DÖNÜYOR

Bireyselliği, bağımsızlığı, özgürlük ve özgünlüğü, yenilenmeyi, ani değişimleri tetikleyen esinlenmelerin, yüksek zekanın, dehanın gezegeni Uranüs 6.11.2018’de gerilemekte olduğu Boğa burcundan çıkacak ve Koç burcuna geri dönecektir. 07.01.2019’a kadar Koç’ta ki geri hareketine devam edecek olan Uranüs 28 derece Koç burcunda iken ileri harekete geçecek ve 5 aylık Retro’sunu tamamlayarak ileri harekete geçecektir.

Uranüs, Boğada iken kişiler, bireysel isteklerine uygun sistemler oluşturma ve bu sistemlere uygun yaşama sayesinde huzurlu ve doyumlu olabileceklerini hissetmiş ve bunun gerçekleşebilmesi içinde sıkı sıkıya tutundukları davranışlardan vazgeçilmesi gerekliliğini fark etmiş olabilirler. Ancak Boğa toprak elementinden sabit bir burçtur ve sabitin sabiti gibi olduğundan bu değişim enerjisinin hemen içselleştirerek hazmedilmesi ve apar topar hayata geçirilmesi çok da kolay olmayabilir. Boğa için alışılagelmiş düzenler onun rahatlığını ve güvenliğini sağladığından mevcut halde ısrar, direnç ve inat görülmesi olağandır. Neticede Uranüs Boğa’ya 2018 Mayıs ayı gibi geçmiş ve önümüzdeki 7 yıl boyunca bu burçta hareket edeceğinden onun Boğada ki enerjisini yeni yeni tanımaya ve ısınmaya başladığımızı söyleyebiliriz. Gitgide bu enerjinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak olaylarla karşılaşılabileceğinden yaşananlar kişiler üzerinde ani uyanışlara ve bunlara bağlı çarpıcı değişimlere sebep olabilir.

Uranüs’ün Boğada kısa bir süre durup çıkması ve geriye dönüp Koç’a girmesi Boğa enerjisinin ucundan hissettirilmesi, diğer bir deyişle enerjinin bir ön tanıtımı gibi değerlendirile bilinir. Şimdi Koç’a tekrar dönerek Mart ayına kadar bu burçta hareket etmesi ise Uranüs’ün Koç burcunda ki enerjisinin pekiştirilmesi adına verilmiş bir fırsat olarak kullanılabilir. Çünkü Uranüs Mart ayında bir daha burç değiştirmemek üzere Boğa burcuna geçiş yapacaktır.

Uranüs’ün 2 ayı Retro olmak üzere sürecek olan 5 aylık Koçta ki yolculuğunda herkes kendi bireysel doğumunu gerçekleştirme bir nevi ruhtan doğabilme ve gelişebilme için geçmiş enerjilerin yükünden kurtulmaya, onlarla arasında ki göbek bağını kesmeye yardımcı olacak deneyimler yaşayabilir. Bu yaşananlar farkındalık oluşturabilir ve kişiler kendi haritalarında Uranüs hangi evde transit yapmakta ise özellikle o konularla ilgili öncü enerjiyi çalıştırma ve irade göstererek ilk adımı atma, kendini ifade etme cesaretine sahip olabilirler. Aralık ayının ilk haftasına kadar Koçta ki Uranüs’ün geri gitmekte olan Terazide ki Venüs ile olan karşıtlığı kendi değerlerimizle karşımızdaki kişilerin değerleri arasında bir karşıtlık ve uyuşmazlık olabileceğini göstermektedir. Bu nedenle ilişkilerde sınırların farkındalığı içinde olma, bencilleşmeme, empati kurma, kendimi ortaya koyacağım, ifade edeceğim derken ben sonsuz haklara sahibim ve ne istiyorsam onu yaparım gibi davranmama, doyumsuzluktan, bağlantısızlıktan, tepkisellikten, yıkıcı ve yok edici hallerden uzak durma önemlidir. Karar alma ve harekete geçme de dürtüsellikten uzak durarak medeni ölçüler içinde davranma, objektif olma, sağduyulu düşünme olası olumsuzlukların önüne geçilebilmesinde fayda sağlayabilir.

Kendi doğumumuzu gerçekleştirip, bireyselliğimize sahip çıkarken çevremizdeki kişilerinde aynı gök kubbe altında bizim gibi doğma ve kendini ifade etme hakkına sahip olduğunu unutmadan, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde omuz omuza yol alabilme duası ile.
Hoşçakalın
Olcay Palanlı / Kadim Bilgelik Okulu Astroloji Eğitmeni