Blog

ŞİFANIN ANAHTARI ŞİRON

siron
Makaleler

ŞİFANIN ANAHTARI ŞİRON

ŞİFANIN ANAHTARI ŞİRON

Astrolojide Şiron, Yaralı Şifacı olarak bilinir.
Doğum haritalarında Şiron hangi ev ve burçta yerleşti ise oranın sembolize ettikleri ile ilgili sürekli bir huzursuzluk ve yetersizlik hissedilebilir. Sanki bu konularla ilgili sonsuz bir acı var gibidir. İronik olarak gerçekte bu noktanın sembolize ettiklerini içsel olarak çok iyi bildiğimiz; hatta bu konuda uzman gibi olmamıza rağmen, geçmişte aldığımız psikolojik yaralar nedeniyle gizli yeteneklerimizi keşfetmekte ve şifacı yönümüzü idrak etmekte zorlanır; bu konularla ilgili rüyada gibi olabiliriz. Rüyadan çıkmanın bu noktanın aktive edilmesi ile mümkün olabileceğini göremez; dolayısıyla kendi yaralarımıza merhem olamayabilir, ancak damdan düşen damdan düşeni anladığından çevremizdeki kişilerin bu konu ile ilgili yaralarını çok iyi hissederek bilinçli veya bilinçsiz onlara yardımcı olabiliriz. Bir Hekimin hastalarına yardımcı olurken kendi sağlığına dikkat etmemesine benzer durumlar Şiron’un sembolik anlamını anlamamıza yardımcı olabilir. O nedenle Şiron kör noktamız gibidir ve bulunduğu yerde sanki sonsuzluktan beri süregelen halledilmesi gereken bir problem vardır. Bu problemin çözümü sadece kişinin bildiği yaralarına bilinçli bir şekilde bakarak oradaki bitmeyen döngüyü fark etmesi, Şironunu aktive etmesi ve onu sıçrama tahtası yapması ile çözülebilir. Şiron’un bulunduğu noktada fedakârlık vardır. Kişi orada sanki bir şeyleri feda etme zorundadır. Bu hal kişiyi Şiron’un bulunduğu noktanın tam karşıtındaki ev ve burcun konularına yöneltir. Örneğin diyelim Şiron kimlik duygusunun ortaya konduğu 1.evde yerleşmiş olsun. Bu durumda kişi ben olarak kendini çok iyi ifade edebilecek donanımda olmasına rağmen geçmiş yaralar kaynaklı bunu görmekte zorlanır, kendini feda eder karşısındaki kişilere yönelir. Onlara rehberlik yaparak onların yaralarını tedavi etmeye çalışır, kendi benliklerini ortaya koyabilmelerine yardımcı olur. Süreçte karşıya yansıtılan şifa yeteneği kullanıldıkça, kullanıldıkça kişi bir yandan da kendi yaralarını tamir edebilecek ve şifalanabilecektir. O nedenle burada ki feda ediş kişinin dolaylı olarak hayrına olabilecek bir durum olup böylelikle geçmiş ve gelecek arasında ki köprü dengelenir, puzzelın eksik parçası bulunur. Bütünleşme sonucu ortaya çıkan bilgelik ile kişi üst bilinç seviyelerine geçiş yapabilir. Bu yılanın kuyruğunu ısırdığı yer olup döngünün tamamlanması ve yeni bir döngüye geçiş yapılması gibidir.

TRANSİT ŞİRON 10 ARALIK’TA DÜZ HAREKETE GEÇİYOR

Transit Şiron haritalarımızda hangi ev ve burçta transit ediyorsa ve hangi gezegenlerimize açı yapmakta ise oranın sembolize ettikleri ile ilgili bir nevi şans ve fırsatlar kapıya gelmiş ve kör noktamızın aşılabilmesi adına desteklenmekte gibiyizdir. Önemli olan egoyu aşma ve bu yardımı görebilmektir.

Şiron ağır hareket ettiğinden 2011 yılından bu yana Balık burcunda hareket etmektedir.2018 Nisan ortalarında geçiş yaptığı Koç burcunda bir süre ilerledikten sonra 2018 Haziran ayı gibi Koç’ta geri harekete başlamış ve Eylül sonlarında tekrar Balık burcuna geri dönmüştür. 10 Aralık günü Şiron Balık burcunda ki retrosunu bitirecek ve ileri harekete geçecek ve Mart gibi Koç burcuna geçecektir. Koç yeni başlangıçlarla ilgili olduğundan Şiron Balıkta ilerlerken geçmişin hesaplarının kapatılmasına çalışma faydalı olabilir.

Balık Zodyak’ın son burcu olduğundan bırakmalar ve egonun çözülmesi ile ilgilidir. Geçmişin tüm yüklerinden kurtularak affetme, affedilme, kefaretlerin ödenmesi Balıkta vücut bulur. Maneviyata yönelik olduğundan birlik, bütünlük özlemi içindedir ve ilahi adalete güven duygusu gelişmiştir. Ve her ne yapması gerekiyorsa işaretlerin kalbine geleceğini bilir. Sezgilerinin güçlü oluşu onun teslimiyet ve tevekkül içinde olmasında, evrenle birlikte akmasında kolaylık sağlar ve problemlerini ilahi yardım vasıtasıyla çözeceğine inanır. İnsanlara şefkat ve merhamet hisleri ile yaklaştığında ve onlara karşılıksız olarak yardım ettiğinde İlahi plandan bunun ödüllerini katlanarak alacağı inancı içindedir.
Şiron Balıkta ilerlerken,
– Bizi yoran gerek maddi gerekse manevi konulardan özgürleşebilmek. 
-Herhangi bir aksilikte bu benim başıma neden gelmekte gibi sorularla mağduriyet bilinci içinde olmaktan sakınmak. 
-Kurtarıcı olayım derken kurban olmaktan uzak durmak, Allahçılıktan kaçınmak. 
-Kurtarılması gereken biri varsa onun öncelikle kişinin kendisi olduğunun bilincine uyanmak, 
-Hayalcilikten uzak durup, gerçekleri görmek. 
-Bizi dağıtan, çözen, bulanıklaştıran aldanmalara, aldatılmalara, aldatmalara, yanılsamalara sebep olan iç alemimizdeki tüm negatif unsurları, sıkışıklıkları fark ederek bunları şifalandırmak.
– Suçluluk duyguları ve korkular nedeniyle bağımlılık geliştirdiğimiz şeylerden, bizi kısıtlayan alışkanlıklardan kurtularak, değişimin önünü açmak. 
-Dağılmışlığın yol açtığı kaçak hallerin farkına varılarak düzene girmeye çalışmak, sorumlulukların bilincinde olmak. 
-Korkulardan ve endişelerden uzak durmak, ilahi plana güvenmek.

Şiron Balık Retro iken yukarıdaki hususlara dikkat ederek iç alemler şifalandırabildiyse şimdi de dış alemi şifalandırma süreci içinde olunduğunu söyleyebiliriz.

Ben evrendeki her şey gibi Allah’ın biriciğiyim, kendime yaptığım haksızlıklardan dolayı kendimi affediyor ve benim yaptığım haksızlıklardan dolayı affedilebilmeyi diliyorum. Yeniye, gelişime açığım. Yeteneklerimin farkındayım aradığım destek ve yardım O’ndan gelmekte. Beni besleyen bu enerji ile hesap kitap yapmadan, karşılık beklemeden sadece O’nun adına sevgi, şefkat, merhamet duyguları ile tüm evrene yaklaşıyorum ve evrenle birlik bütünlük içinde akıyorum.
Olumlamasının bu süreçte bizlere faydası olabilir.
Sağlık ve hoşlukla kalın
OLCAY PALANLI/ Kadim Bilgelik Okulu Astroloji Eğitmeni