Kubilay Aktaş

Kubilay Aktaş

Kubilay Aktaş Bu Konulara Nasıl İlgi Duymaya Başladı?

1975 Mersin doğumluyum. Ruhsal konularla ilgilenmem küçük yaşlarda yaşadığım adını şimdi koyabildiğim yüzlerce metafizik deneyimler ile başladı. O zamanlar bunları herkes yaşıyor zannediyordum ve normal geliyordu. Ellerimden enerji çıkması veya insanlara şifa dağıtmakla ilgili değil bu deneyimler. Varoluşsal doğamdan varlığımın köklerinden gelen karşı konulmaz büyük bir merak, heyecan  ve zaman zaman da korku duygusu ile kendimi ölüm ve astral deneyimler içinde buluyordum. Ölüm, astral çıkışlar paralel gerçekliklerin vizyonları ve yoğun zaman kaymaları ve lusid rüya deneyimleri. Yorganın altına girer ve Kubilay ölecek ölecek ve yok işte şimdi yok derdim bu his o kadar yoğunlaşırdı ki şu anda mezardayım Kubilay yok mezarda derdim ve belli bir süre sonra astral bulurdum kendimi. Rüya görürdüm ama onun rüya olduğunun hep farkında olurdum. Bu fikir veya düşünce değil direk deneyimsel boyutlar açan bir his olarak varlığımı kuşatırdı. Ailemin ve akrabalarımın bu konularla ilgisi alakası yoktur. Akdeniz insanın doğasın aykırı.

Şu Anki Gözlemlerinizle Bir Çocuğun Yaşamında Bu Nasıl Başlayabilir?

Bu genetik yapıdaki potansiyel bir şifrenin yüksek ölçekli bir deneyim ile tetiklenmesi de olabilir ilahi programın bir parçası da olabilir. Bulunduğunuz bölgenin manyetik ve spritüel alanı ile ilgili de olabilir. Sonuçta geçmişimizin arkadan bizi ittiğini düşünüyoruz ama belki de gelecek önde bizi çekiyordur. Geçmiş ve geleceğin olmadığı bir düzlemde bilincin hallerinin şahiti olarak varız ve şimdilik böyle.

Bu Arada Logonuzun Anlamı Nedir?

Kufi harfleri ile orada arapça kün yazıyor. Kün ol anlamında Yasin suresinde bir ayet. Malum daire sonsuzluğu üçgen ise sonsuzluktan maddeye geçişleri yani ara formun potansiyellerini,  kare ise belirlenme ve tanınlanma forma bürünme noktasında maddi oluşumları temsil eder, geometri sembolizmasında. Orada hilal içindeki nokta Nun harfinin noktasıdır ki, sonsuzluğun ruhuna dokunmasıdır. Üçgen ise onu akıl ve madde dünyasına indiren berzah ve geçiş konumundadır.

Sema yapanların sağ ellerini semaya, sonsuzluğa açıp sol ellerine dünyaya maddeye indirmesi ve kendilerinin de ara form olması gibi.

Bu Deneyimlere Anlam Verme Noktasında Kaynak Veya İstifade Ettiğiniz Kişiler Kimlerdir?

Benim ana konum din veya kişisel anlamda bir yerlerdeki Tanrı vs değildi. Ölüm ve peki ben neyim sorusu idi ve dahi  bu deneyimlediklerimin anlamı ne? Din, felsefe, mitoloji, bilim, öğretiler hakikati kendini anlama ve anlam verme yöntemleridir. İliklerinize kadar bişey yaşıyorsunuz ve bu ne bunu anlamanız ve tanımlamanız lazım. Deneyimlere ve arayışıma din noktasında anlam verme ve anlamlandırmaya çalışma süreci üniversite yıllarına denk geliyor. Önceside var ama üniversitede Risale-i Nurlarla tanıştım Mehmet Kırkıncı hocanın yanında sohbetlerinden çok istifade ettim. Moral fm süreci bu yolculuğun devamı idi ve Gece Yolculuğu programları benim için ikinci bir üniversite gibiydi. Ancak Kadim Bilgelik ve bilimsel tutumda gözetilerek ve tüm öğretilerin anlattığı hakikatin aslında özdeki birliği anlayışı Muhiddin Arabi ekolü ile Ekberi ve Melami üstadlarla tanışmam ile  başladı. Ağacın bütünü ve sorularını bile bilmediğim deneyimsel canlı cevapları zihinsel bilinç tatminini Muhiddin Arabi ile yaşadım. İslam Tasavvufu, Kadim Mısır bilgeliği, Gnostik öğretiler ve gizemleri, Kadim Hint, Kadim Çin öğretileri üzerine çok değerli üstadların meclislerinden istifade ettim. Sevgili Mehmet Genç ile yaptığımız radyo sohbetlerinde Tao metinleri, Vedalardan, Zümrüt Tabletlerinden, hatta İncilden dahi zaman zaman pasajlar ve şaman ritüellerinin ardındaki evren insan yasaları, Kadim Mısır ve idris Nebinin ilimi nücumu, Hz Muhammedin Suffa ashabı, Kuran sembolleri ve anlamları üzerine metin okumaları ve şerhleri yaptık.

Moral Fm’de Kimlerle Programlar Hazırladınız ?

Gece yolculuğu programları 00:00 de başlayıp 01.30 da bitiyordu. 1998 yılından 2007 yılına kadar süreç bu şekilde ciddi yoğundu. Gündüz ayrı gece ayrı programlar hazırlayıp sunuyordum. Hatta bazen hızımızı alamıyor yönetim uykuda iken sevgili Hasan Hüseyinle gece saat 3 den sabah ezanına kadar programlar yapıyorduk. Ben kimseye tebliğ olsun, sevap kazanalım, cennette gidelim, ben oldum da hadi şimdi birilerini olduralım ,aydınlansınlar diye program yapmadım. Hepsi kendi arayışım açlığım ve kendimle dansımdı bu benim şiirim ifademdi. Varlığımı böyle hissediyordum. Haftanın üç günü programları yalnız yapıyordum iki gün ise değişen dönemler içinde uzun soluklu Dr Hakan Yalman, Zafer Akıncı, Kemal Ayyıldız, Fatih Çıtlak, Bahaeddin Sağlam, Muhammed Nur Doğan, Cemal Nur Sargut, Mustafa Merter, Ahmet Maranki, İhsan Atasoy,  Taşkın Tuna, Doc Dr Haluk Berkmen, Hümeyra Tümay, Doğan Mirzaoğlu gibi bir çok konukla programlar hazırlayıp sundum. Hani ben bu işe yıllarımı verdim derler ya ben yıllarımı mı, hayatımı mı yoksa kendimi mi bunlar içinde buldum bilmiyorum.

Hiçbir zamanda bir meslek olarak görmedim ancak zaman içinde bu şekilde de şekillendi. Tamamlayıcı bir yan dal olarak bu şekilde gelişmek zorundaydı yoksa Ziraat Mühendisi bir Zooteknist olarak bir çiflikte veya bir kurumda hayvan ıslahı ile yolumu bu kadar derin zevk ve lezzetten çevirmiş olacaktım. Ben zahiri dünya mesleğim olan hayvan ıslahının ve geliştirmesinin batıni kısımı olan kendi nefisimin ıslahı veya anlama kısımını tercih ettim galiba. Metafizik ve kadim bilgelik başlığı altındaki konular  varlığımın sebebi ve varoluşsal kontratım gibidir. Yılların birikimi, eğtimi, bilgileri ve deneyimleri, konferanslar ve seminerler aracılığı ile insanlarla farklı bir düzlemlerde medyada, sosyal toplantılarda, dost aile meclislerinde anlattım. İyi ki de böyle oldu şükürler olsun.

Radyodaki Ses Kayıtlarını Dinleyicileriniz İle Paylaştınız Bu Nasıl Oldu?

​İlk Radyo Programlarıma 1993 yılında Erzurumda başladım. Erzurumda iken harçlıklarımla iman hakikatleri dökümanları hazırlayıp dinleyicilerin isteyenlerinin adresine gönderirdik ses kayıtlarınıda aynı şekilde. Niye böyle şeyler yapıyordum bu bir zevk bir lezzetin paylaşımıydı. Ayrıca yayın evleri ile anlaşıp ücretsiz kitaplar, dergiler postalardık, binlerce ücretsiz kitapları, dökümanları ve ses kayıtlarını dağıtırdık ve ziyaretimize gelen insanlara verirdik. Haluk Nur Baki hocamın kitaplarını verirdim. Damla yayınları her hafta koli koli kitap yollardı bana. Radyo Dadaş Erzurum döneminde Nurbaki hastasıydım bütün kitapları neredeyse ezberimde idi o kitaplar imani noktada beni çok şifalandırdı acaip vesveseliydim Allah şükür hocamın kitapları her an canlı ve taze. Münir Derman’ın yüzde 80 ses kayıtları vardı onları verirdim ziyaretimize gelenlere.  Allah onların himmetlerini üzerimizden eksik etmesin. Bir çok kulüp kurduk bu konularla ilgili faaliyetlerde  bulunduk çok ilginç ve yoğun dönemlerdi. Şimdi de baktığımda hayret ediyorum bu konularla ilgili bir arıza olmasa mümkün değil ilgilenmezsiniz, yapamazsınız. Hem o performansa hem o konulara duyulan aşka iştiyaka dışarıdan baktığımda hayret ediyorum nöbet gibi bişey bu elinizde değil. İlginç hızlı dönemlerdi.

Siz Dünyada Kuran Ayetleri ve Esmalarla Subliminal Ses Kayıtları ve Görselleri Hazırlayan İlk ve Şu Anda Tek Kişisiniz Bu Süreçten Bahsedebilir misiniz ?

Radyoda ilk subliminal mesajlardan 25. karelerden bashettiğimde bir kısım camia acaip karşı geldi iftiralar attılar fitnelere bile sebeb oldular. Moral Fm döneminde fon müziklerimin altına ve isteyenlere kendim hazırlıyordum sublimanlleri. O zamanlarda 2002 -2003 yıllarında başladım sayılır, fon müziklerimin alt yapısında full esmalar ve arınma korunma şifalanma ayetleri vardı. Daha sonra bununla ilgili 2009 yılında Gizli Telkinle Kuran terapisi ismindeki ilk kitabımı çıkardım. Bu kitaptan önce çoğu kişi bu konuları bazı güç odaklarının kullandığını bilmiyordu. Benim yaptığım aslında çok basit bir mantık düşmanın silahi ile silahlanmak. Tekniği hayıra kullanmak. Ateş ile orman yakmayıp yemek yapmak gibi bişey.

Celcelutiye Kitabını, Yazdınız Sizin İçin Önemi Nedir?

Celcelutiye anlattığımız metafizik ve kadim bilgelik konularının 40 da birlik bir kısımı teşkil eder. İnsanlar yeni duydukları ve bilmedikleri şeyi kabul etmez korkarlar ben bunu ilk subliminal meselleri 25. kareleri illimünatiyi anlattığım Erzurum yıllarından biliyorum. Şimdi de bile Astroloji konusuna halen şüphe ile bakan insanlar var. Maalesef yüzeysel sloganik fanatik anlayışlar böyle diyecek bir şey yok Allah ilim irfan anlayış versin amin.

Daha anlatacağımız ve dokunacağımız hiç duyulmamış veya bilinen ancak öğretideki yeri görülmemiş veya yüzeysel okunmuş ve tek boyutlu anlaşılmış ve hatta anlaşılmamış bir çok konu var. Biz içinde bulunduğumuz öğretimizi duygusal ve korku dolu histerikli yapımızdan sıyrılıp gerçekten bilimselliğinde, metafizik deneyimi ve bilgeliğinde okuyabilirsek çok farklı olabilir. Bu konuda

kutsal geometri, manyetik alanları, cymatics, torus enerjilerini, radyonik ve spiritüel teknolojiyi, cinsellik ve simyayı, ölüm ve ölümsüz bilince uyanış gibi içinde bulunduğumuz öğretinin kastettiği anlatacağımız ve belki birilerine ilham olabilecek bir çok konu var.

Celcelutiyenin kast ettiği veya benim ona atfettiğim önem İslamın Kadim bilgeliğine ve deneyim boyutuna geçiş kapısı gibidir. Geleneğin anlattığı ve kast ettiği şeyin anlaşılması ve deneyimlenmesi noktasında değerlendirebilir değerli bir araçtır değerlendirebilene.

İçinde güzel tohumlar var, tarlanız müsaitse filiz verebilir. Kişi sadece kendi köyünün türküsünü okumamalı, bilmemeli, yeni notalarla bestelerle tanışmalı ki takıntı ve fanatiklik içeren hastalıklı durumlardan kurtulsun. Bir Tao Kadim Çin, Kabala, Kadim Hint irfanına baktığınızda da farklı ifade biçimleri ile aynı hakikat güneşini anlatılıyor her ne kadar tepkili ve korku dolu gözlerle bakılsada. Metin Bobaroğlu, Gurdjieff, Krishnamurti gibi bir üstadları anladıktan sonra öğretinizin bambaşka boyutlarını keşif ediyorsunuz.

Kürelerin Müziği Kitabı ile İlgili ve Harita Okuma Danışmanlıkları ile İlgili Ne Gibi Çalışmalar Yapıyorsunuz?

Mehmet Genç Marmara fm Futuhatı Mekkiye ve Fusüs okumaları yaptık iki seneye yakın. Muhammedi şuuru yıldız ve gezegenler üzerinde anlatan Muhiddin Arabinin yıldız ve gezegenleri okumaları astrolojiye ilk girişim diyebilirim. Öner Döşer’le yine Marmara Fm de programlara başladık.  O zamanlarda çok tepki aldık astroloji falcılıktır dinden çıktınız sapıttınız diye. Bende biraz daha sapıtayım gideyim bu işin ilimini alayım diye çok değerli ve Türkiyede Astroloji Okulu ile çok büyük hizmetler yapan Öner Döşerden Astroloji eğtimleri almaya başladım. Benim amacım harita bakmak değil sadece olayı ontolojisinde okumaktı. Yıllar önce sapıttın diyen arkadaşlarımız bile astrolog oldu ve çok güzel de danışmanlıklar yapıyorlar. İnsan doğası bu yeni bişey değil aslında ama daha önce duymadığı için veya kendi öğretisindeki yerini bilmediği için size güdüsel olarak tepki gösteriyor. Sonrasında biraz cesareti, feraseti ve zekası olanlar tabi ki anlıyor.

Kürelerin müziği Hz İnsan ve Astroloji kitabı bu şekilde doğdu. Danışmanlık hizmetlerini Batı, Vedik, Okült  okumaları yapan Astrolog Zehra Merve Külünkoğlu yapıyor.

Yıldız Haritalarını Baktırmak Bana ne Gibi Faydalar Sağlayacaktır?

Doğumun anında, dünyanın ufkunda kişiye özel bir çok takım yıldız belirmiştir. İlahi senfoninin sonsuzdan beri yankılanan bu notaların titreşimleri varlığımızın tüm katmanları ile farkında olmasakta irtibat halinde.

Kozmik kimyaya göre tüm kozmos tek bir bedene sahip. İçinde hiç bir şey ayrı kopuk ve tek başına değil. Bilakis herşey organik bir bağ ile daimi bir ilişki içinde. Bu yüzden bir yıldız görünüşte bizden ne kadar uzak olursa olsun, onda yaşanan bir değişim, bizim kalp ritimimizi bile etkiler, bunlar bilimsel olarak tespit edilmiş.

İlmi Nücum, Astroloji İlmi Kendi Küçük Dünyamızdaki Ego Çıkarları ve Elzem Olmayan Meraklar İçin Geleceği Tahmin Eden Bir Fal mı?  ​Yoksa; geçmiş ve gelecek bütün boyutlarını içine alan ve özle olan bağını ve ona giden yolları gösteren bir harita ve çok daha önemli varoluşsal sorunlarının yanıtlarını barındıran bir bilim mi? 

Kesinlikle bu ikinci.

Herşey doğum haritamızdaki kozmik tohumlarımızda saklı

Peki bu neyin tohumu?

Ne için buraya ekildi?

Hangi meyvelere gebe?

ve bu tohum açılırsa içinde seni bekleyen kozmik sürpriz ne ?

İşte bunları öğrenmek bilmek ve anlamak astroloji iliminin konusu

Kozmik haritandaki gizli potansiyellerini, aktive etmenin yollarını, ilahi olanın senin için özel bestelerini ve hangi notalarda detone olduğunu ve onları nasıl akort edeceğini bilmek, görmek, anlamak ve bu yolda orkestra şefi ile tanışmak için sana özel kozmik yıldız yolludur astroloji ilimi. Bunu bilmek kendini okumak ve derin varlığına dokunmaktır.

“Nefesini Bilen Rabbini Bilir” Kitabında Kadim Nefes Uygulamalarını Anlatıyorsunuz. Bu Konuda Kitap Yazmak Nerden Aklınıza Geldi ?

Öğretinin içindeki zikir etmek manası daha derinlerine indiğinizde  ile de ilgilidir. Muhiddin Arabi Rahmani Nefes kitabında evrenleri yaratan gücün nefes ile olduğunu söyler. Bunu kitabımızda detaylıca anlattık.

Evet nefes arınma ve dolayısı ile aydınlanma yolculuğunda tedavi şifa noktasında çok temel ve keskin bir yöntemdir. Astroloji ilimi tespit, teşis yapar tedavi başka bir işlemdir. Hoş bazen karanlık noktalarınızı görmeniz içinde bulunduğunuz durumları tespit etmek bile bizi şifalandırıcıdır.

Rahmani Nefes Teknikleri ve Dolayısı İle Doğru Nefes Alma ile Hayatımızda Neler Değişir?

Bilincin dönüşümü hayatının değişimidir. 30 bin alveolümüz var ve biz 2000 tanesini kullanıyoruz. Dolayısı ile sığ ve yanlış nefes alıp veriyoruz. İnşirah suresi nefesin açılmasını ve onun akabinde gelen feraseti ve hayatı kabul etmeyi anlamayı anlatır. Hayatınızda doğru nefes olmadığında gerginleşir ve yüksek ölçekli bir enerji israfı içine girersiniz. Hastalıklar bu şekilde başlar. Nefes hayatındır ve nefes alış veriş şeklinde hayatını şekillendirir. Eğer yaşamınızda denge canlılık huzur ve mutluluk istiyorsanız nefesinize nefsinize hakim olmalı onun doğasını anlamalısınız.

Doğru Nefesin Faydaları Nelerdir ?

Doğru nefes senin tanık konumundaki tüm fıtrat ayarları içinde alıp verdiğin doğal nefestir. İçindeki şamanın şifacının ve bilgeliğin en keskin uyanma yöntemi nefes zikiridir. Hastalıkların iyileşmesinden tut, yaşamına katacağın kalite, bolluk, bereket, ilham, canlılık ve sağlık nefes zikri ile gerçekleşir.

Nefes Koçları Bu Konuda Bize Nasıl Yardımcı Oluyor?

3 günlük nefes kamplarımızda sabah, öğle ve akşam 3 seans dönüşümsel nefes tekniklerini uyguluyoruz. Ve aralarda küçük uyguladığımız meditasyon ve hareketlerle ve bilgilendirmelerle tam bir arınma ve şifalanma çalışmaları yapıyoruz. Nefes koçlarımız Doğru ve doğal nefesi öğretiyor teknik konularda tecrübeli ve gerekli eğtim ve donanımlara sahipler. Benim nefes üzerine konuşmalarım ve anlattığım yöntemler sıradan nefes alıp vermekle ilgili değil. Astroloji kitabı içinde nefes kitabı içinde benim niyetim sıradan bir astrolog sıradan bir nefesçi ile tartışılan mevzular üzerine değil.

Bir astrologa gidersin parasını ödersin ve sana haritanı okur veya bir nefesçiye gidersin nefesini düzene sokar. Büyük resimi görmek lazım. Biz beden üzerinde çalışıyor gibi görünüyoruz ama çok derinde bir Kadim bilgeliğin bilincinin deneyimi şuurun inşaası söz konusu.

Peki Ben Doğru Nefes Alıyor muyum Bunu Nasıl Anlarım?

Nefes koçlarımız bu konuda işin teknik kısımlarını anlatıyor ve analiz ediyor. Gerçi kişi de üç aşağı beş yukarı bilebilir. Kısık sığ ve nefes nefese kalıyorsanız en ufak bir harekette nefesiniz açılmamış demektir. En doğru doğal nefesi bebekler alır nefes yukarı değil aşağıya inmeli nefes ne kadar derinse o kadar derinleşir ne kadar yüzeyselse o kadar yüzeyde kalırsınız. Nefesinizi tuttukça kanınızı oksijensiz kalır ve nefis ego bu şekilde beslenir. Bunları düzeltmek için tasavvufta bütün kadim öğretilerde nefes uygulamaları teknikleri var.

Siz Dokunulmamış ve Oldukça Farklı Konuları İslam ve Kur’an Üzerinden Anlatıyorsunuz Aslında Riskli Sahalar Değil mi?  

Çünkü Muhammedi şuur bütün mertebelerin kemaldeki referans noktasıdır eğer ki doğru anlaşılabilirse. Diğerlerini yok sayan ve kötüleyen değil bilakis eksik kaldıkları noktaları rehabilite eden bir anlayış. Dikkat bu dinin mensublarından ve onların tutumlarından bahs etmiyorum konu onlar değil. Dinde anlattılan temel ilkelerin tevhid hakikatinin kuşatıcı bütünselliğinden bahs ediyorum. Kuran, İslam diyince birilerinin aklına sadece namaz kılan sakallı örtülü insanlar geliyor. İslam evrenin işletim niteliğinin isimi. Evren denge ve gelişimi üzere bilinçle işliyor bilinçle yolculuk ediyor demektir İslam. Ben Kuran derken teklik bilincinin evrimsel deneyimi içinde seyir eden insan hakikatinin, şuura yaptığı yolculuğu kastediyorum. Hz Muhammed bütün bilgeliği kendisinde cem etmiş ama bir o kadar da yanlış anlaşılmış kadim bir üstad bilge. Bu arada  kitaplarıma baksanız farklı öğretilere de yer veriyorum. İslam bu varlık üniversitesinin kendisi ve dinler ise fakülteler gibi. Tek çatı altında bir çok fakülte var ve hepsi üniversiteye hizmet ediyor. Tek bir mesele var kendini gerçekleştirmek ve bilincin evrimi yolculuğunda dünya sınıfını doğru okuyup bir üst sınıflara, bilinçlere geçebilmek.