GERÇEK HAZİNE SENSİN !

Hakikat tektir, fakat ifade edilişleri farklıdır. Farklılıklar sizi yanıltır ve cennet olan dünyanızı cehenneme çevirirsiniz.;

Hakikat dili semboliktir, çünkü hayat sınırlı ve sonlu değildir. Cahiller zamanda ve zihinde kalmış ve onunla hayatı anlamaya çabalayanlarıdır. Bu çaba, cehennemin tâ kendisidir. Cehenneme çabalarken düşersin cennete ise anlayışla yükselirsin.
Kurtuluşun tek yolu var, kendini bilmektir.
Kendini bilmek, sizde ölmeyen kesintiye uğramayan şuuru inşa etmektir.
Bu yapmakla ilgili değildir, olmak ve idrakle ilgilidir.
Şimdide ve burada olmanızın tek bir sebebi var: Olmak…
Tartışmak size neyi kazandırır?

Söylediğiniz şeyin deneyimi ve anlayışı siz de yoksa sessizleşin ve içe yönelin. Bu daha onurludur. Slogan ve tekrarlarla ilerlemeyin, her şeye yorum yaparak kendinizi köreltmeyin.Basitçe içe yönelmeyi, doğa ile bütünleşmeyi daha sessiz bir zihinle yaratıcı bilince yükselmeyi deneyin. Böylece gereksiz tüm yüklerden kurtulacak ve gerçekten sevdiğiniz ve sizi mutlu kılacak işlere yöneleceksiniz.

Ab-ı Hayat olan ölümsüzlük içkisini, Süleyman’ın mührünü dışarıda aramayın. Hepsi sizin psikolojik bilinç katmanlarınızda olasılıklar olarak duruyor. Dış odaklı değil, iç-bilinç odaklı olursanız mührün de, asanın da, hazinenin de sizde olduğunun farkına varırsınız. Şeytan şehvet, öfke ve bu kaynaklı duyularınızın mitolojik ve arketipal görüntüleridir. Siz kendi suretlerinizi bilmiyorsanız, onlardan korkar ve tesiri altına girersiniz.Peki, sizi bundan kim kurtaracak? Siz, bilinçle bunların sizin suretlerin olduğunu bilirseniz, başına gelen her işin kendi elinizle olduğunu anlarsınız, o zaman hepsinden kurtulursunuz.

Kendi yaşam geminizin dümeninde, bilinç ve farkındalıkla hiçbir yere ayrılamamayı deneyin. Okyanusun ve dalgaların keyfine varın, ama dümenden, şimdiden hiçbir yere ayrılmayın.