[vc_row full_width=”stretch_row_content_no_spaces” text_align=”center” css=”.vc_custom_1526041697581{margin-bottom: 30px !important;border-top-width: 2px !important;border-bottom-width: 2px !important;background-color: #333333 !important;border-top-color: #000000 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #000000 !important;border-bottom-style: solid !important;}”][vc_column text_align=”center” remove_margin_top=”yes” remove_margin_bottom=”yes” remove_padding_top=”yes” remove_padding_bottom=”yes”][vc_custom_heading text=”CELCELUTİYE 2. AŞAMA EĞİTİMİ ” font_container=”tag:h2|font_size:36|text_align:center|color:%23006caa” google_fonts=”font_family:Oswald%3A300%2Cregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” skin=”light” css=”.vc_custom_1528145298115{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 4px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″ section_text_color=”dark” text_align=”left” section_skin=”primary” css=”.vc_custom_1519713543179{margin-top: 10px !important;}”][vc_accordion active_tab=”1″ type=”custom” skin=”primary”][vc_accordion_tab title=”- BÖLÜMLER -” show_icon=”yes” icon=”fa fa-arrow-right”][vc_wp_custommenu nav_menu=”86″][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][vc_accordion active_tab=”“false“” collapsible=”yes” type=”custom” skin=”secondary”][vc_accordion_tab title=”KİTAPLAR” show_icon=”yes” icon=”fa fa-book”][vc_wp_custommenu nav_menu=”83″][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”MAKALELER” show_icon=”yes” icon=”fa fa-file-text”][vc_wp_custommenu nav_menu=”87″][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”SESLER & MÜZİKLER” show_icon=”yes” icon=”fa fa-music”][vc_wp_custommenu nav_menu=”84″][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”VİDEOLAR” show_icon=”yes” icon=”fa fa-video-camera”][vc_wp_custommenu nav_menu=”85″][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_custom_heading text=”GİRİŞ” font_container=”tag:h5|font_size:30|text_align:center|color:%23dd3333″ google_fonts=”font_family:Oswald%3A300%2Cregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” css=”.vc_custom_1526384777625{margin-top: 20px !important;}”][vc_column_text]

Bu eğitim kitapçığı içinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bu bilgiler bu yöntemi öğrenmek isteyen 2. aşama talebelerini bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler hiçbir şekilde teşhis ve tanı tedavide kullanılmamalıdır.

Tanı tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir iştir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için doktorunuza danışın.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”CELCELUTİYE İLİM VE ŞİFA KANALI NEDİR VE NASIL ETKİ EDER?” font_container=”tag:h5|font_size:26|text_align:center|color:%23333333″ google_fonts=”font_family:Oswald%3A300%2Cregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” css=”.vc_custom_1528145864728{margin-top: 20px !important;}”][vc_column_text]Celcelutiye sisteminde keşif edilmiş olan 128 ‘e yakın kanal vardır.                                         

“Rahatlık buldu kanallara girince;

yükseldi zirveye yürüryerek çıkınca;

Kanallardan geçerken yardıydı vadileri;

Mayalanmış, büyümüş ve yükselmiş bir gelişme ile;

Şişmiş, süratli yükselmiş dağlar

Onun varlığı ile kainat mamur olmuş “ (Celcelutiye 46-47-48)

Bu kanallar modern dilde frekans olarak adlandırılır ve değişik titreşim ve özelliklere sahiptir. Bu kanalların bilgisi ilim ve şifa noktasında kadim kültürlerde farklı isimler ile tanımlanmış ve kullanılmışlardır. Celcelutiye Kuranı Kerimdeki esma ve sureler ayetleri bağlantılıdır. Bu kanallar sadece şifa ve ilim ötesinde ayrıca kişide açılmayı bekleyen istidatlarıda tetikler uyandırır. Kişinin 7 nefis ve 5 alem mertebesinde olan tüm olumsuzlukları temizler ve arındırır. Kişinin seyri suluğunda en uygun forma dönüşürerek imtahan sırrını bozmadan yaşamına olumlu yönde etkide bulunur.  Bu negatif etkilerin kalkması ile kişi hayatında her alanda değişim ve dönüşüm yaşar.

Celcelutiyedeki bu kanallar sadece zihinsel ve ruhsal düzeyde değil genetik ve bedensel düzeyde de etkilidir. Vücuddaki sindirim sistemi, sinir sistemi, kan sistemi, kalp damar sisteminde, dolaşım ve üreme sistemi ve kemikler üzerinde hormonlar üzerinde, bağşıklık sisteminde çalışır. Psikolojik rahatsızlıklar stres depresyon, migren, tiroid, fıtık, tiroid, metabolizma düzensizlikleri cilt problemler üzerinde çalıştığı hastalıkların sadece bazılarıdır.

Etki alanı sınırsızdır ve her geçen günde bu kanalın hadimlerince bu yoldaki saliklere bilgi ve deneyim aktarımları vizyon ve astral planda aktarılmaktadır. Celcelutiye talebesi kendi seyri suluğunda kendisine ve çalıştığı konu üzerine frekansı 3. aşamada alabilecek bilgiye uyumlanabilir.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”CELCELUTİYE İLİM VE ŞİFA KANALI HAKKINDA
” font_container=”tag:h5|font_size:26|text_align:center|color:%23333333″ google_fonts=”font_family:Oswald%3A300%2Cregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” css=”.vc_custom_1528146596057{margin-top: 20px !important;}”][vc_column_text]

Celcelutiye bir ilim ve şifa kanalıdır. İkinci aşama daha ziyadesi ile şifa uygulamaları ve uyumlama üzerine çalışır. Celcelutiye uygulayacısı sadece iyileştirme sürecinde ilgili kanal ile aranızda bağlantı kurmanıza yardım eder. Uygulama da iki şeyi göz önünde tutacağız kişilerin arınması, şifalanması mekanın şifalanması arınması ve bunun devamı için özel uygulamalar.

Burada önemli olan danışanın 7 nefis ve 5 alem mertebesindeki bütünselliğidir. Danışanın sorunu her ne ise sadece hasta organları değil ruhsal, zihinsel ve spritüel beden katmanlarındaki sorunları üzerine de çalışılır. Dolayısı ile her seans sonrasında fiziksel ve pskolojik ruhsal iyileşmeler söz konusudur.

Doğu tıbbı ve kadim kültürler insanı ruh beden ve zihin bütünlüğü içinde görür. Bunlar birbirinden ayrılamaz ve iç içedir. Amaç bataklıktaki sinekleri yok etmek değil amaç bataklığı kökünden  kurutmaktır. Zira sineklerin sebebi bataklıktır. Bütüncül yaklaşım Celcelutiye şifasının şiarıdır. Tek problem, tek boyut üzerine çalışmak sadece semptomları uzaklaştırır. Bir süre sonra aynı kaynaklı sorun başka bir isimle tekrar karşımıza çıkar. Hastalık veya sorun ne olursa olsun ancak bütünsel holistik iyileşme söz konusu olursa kişi iyi olur. Tüm olanlar Onun izini olmadan bir yaprak bile düşmez ayeti kapsamında gerçekleşir. Şifa ancak Allahtandır ve bu insana programlanmıştır. İnsan ancak bütüncül yaklaşım ile sorunun üstesinden gelebilir. Hatta bazen sorun dedikleirmiz aslında yine sırrı imtahan kapsamında sorun değil sadece birer uyarıcıdır. Bu konuda Risalei Nur da 25. sözü okuyabilir veya hocanızın ses kayıtlarından dinleyebilirsiniz.

Celcelutiyenin kanallığını temsil eden ruhaniler veya diğer ismi ile hadimler ilim ve şifa kanallar bu çalışmalar ile bize sezgisel veya vizyonsal olarak bilgi ve deneyim aktarması da yapmaktadır. Her seans bilinç seviyemizde yükselme ve tecrübeye kapı açar. Ancak durum ne olursa olsun izlemeyi tanık olmayı öğrenen talebe sadece vazifeyi yapar sonuca herhangi bir müdahalede bulunmaz. Celcelutiye uygulayıcısı gassallın elinde meyyit misali sadece bu frekanslarla hasta arasında aracılık yapar. Celcelutiye talebesi sadece vesiledir daha fazlası değildir. Bu bilinç tüm seans boyunca ve günlük yaşamada da baş ilkedir.

Kadim yasa ve esmalar ile yapılan bu etkili uygulama ile kişi negatif tüm etkilerden bedensel, zihinsel, genetik, bilinçaltı düzeyde arınır. Fiziksel rahatsızlıkların yanında bunlara sebeb olan duygusal zihinsel tüm etkiler temizlenir. Kişi bütün olarak ele alınır. Ve negatif etkiler kişinin çakralarından, organlarından, fiziksel eterik, zihinsel ve astral beden diye adlandırılan bilinç düzeylerinden temizlenir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]