BEYİN DALGALARI

Beyin bir radyo gibidir. Elektrik-bilgi dalgalarını alır ve yayar. Frekanslar, elektrik faaliyetlerinin ölçüldüğü ve grafiğinin çıkarıldığı aralıklardır. Bu dalgalar beyniniz tarafından solunum ile oluşturulan biyoelektrik ile oluşur. Bedeniniz hareket ettiğinde bu hareketler etrafa iletilir. 

Bedeniniz 6.8 ila 9.5 Hz arasında titreşir. İskeletiniz ve iç organlarınız birbiriyle uyumlu hareketleri yaklaşık 8 ila 9 cps hızındadır.

Bedeniniz iyonosver ile eşzamanlı olarak hareket eder. Gezegenle birlikte yankılanır ve enerji alışverişinde bulunursunuz. Enerjinizi yeryüzünün elektromanyetik alanına yaklaşık 40000 km ya da gezegenin yaklaşık tüm çevre uzunluğu kadar yayabilirsiniz. Başka bir deyişle, zihninizden ve bedeninizden gelen sinyaller iyonosfer kovuğu sayesinde tüm gezegene saniyenin 1/70’i kadar bir zamanda yayılır.

EEG ile beyinde değişik frekanstaki beyin dalgalarını ölçebiliriz. Elektrotlar beyindeki elektriksel aktiviteyi ölçmek ve kaydetmek için derideki belli yerlere yerleştirilir. Amaç, bir saniye içinde beyinden yayınlanan bir dalganın kaç defa tekrar ettiğini ölçmektir.

Bu ölçümü radyonuzda istasyon değiştirdiğiniz andaki frekans belirleme ile kıyaslayabilirsiniz. Bu frekanslar yetersiz, fazla ya da bulunması zor olduğu zaman zihinsel performansımız sıkıntı çekebilir.

NOT : Aşağıdaki Belgeselleri İzleyin.

UYGULAMA -1-

Uyku sıkıntısı çekenler; aşağıdaki “Derin Uyku”, veya “7.83 Hz Schumann Rezonansı” isimli ses dosyalarını indirip dinleyebilirler,

Rahatlamak isteyenler aşağıdaki “Alpha Frekans” isimli ses dosyasını indirip dinleyebilirler.

Astral Projeksiyon deneyimi için “6.3 Hz Astral Projection” ses dosyasını indirip dinleyebilirsiniz. (Bu konuya “Duyu Ötesi Yetiler” konusunda geleceğiz.)