ZİKİR NEFES ÇALIŞMASI

UYGULAMA -1-
LA İLAHE İLLALLAH İLE KODLANMA ARINMA

Aşağıdaki La ilahe İllallah zikir dosyasını indirip açınız.

Bu zikir halkasının tam ortasında olduğunuzu beyaz bir cübbe giymiş şekilde kendiniz imgeleyin. Etrafınızda ise ruhanileri melekleri üstadları ve yüksek benlikteki peygamberler sarmış olarak hayal edin.

Nur ile Lailahe İllaallah zikri ile nurlandığınızı kodlandığınızı arındığınızı bilin. Semavi alemden üzerinize nurlar yaptığını imgeleyin. Sizde bu zikire yavaşça eşlik edebilirsiniz. Bu zikir devam ederken zikrin ritimine göre Kabe’deki tavaf yönünde çok yavaşça ritime uygun olacak şekilde kendi etrafınıza dört yöne yavaşça dönünüz.

Zikir Nefes Ve Meditasyonlardaki Sesimizi Kullanırken Şunları Dikkate Alınız.

Ses (sayha), nefes (hu), kelimler (esmalar) kutsal bir bilinç oluşturmak için çok önemli araçlardan birisidir. Aynı anda iki veya daha fazla ses açığa çıkaracak olsak, buna armonik ya da tonlama ahengi denir. Bu seslere niyet ve hayal gücümüzü de eklediğimizde oluşan titreşimler semavi planda seyran edecek ve ilgili makamlara kesinlikle ulaşacaktır. Belirli sesler çıkarmak yerine içinizden gelen tonlamayı yapın.

1- Sesleri, kelimeleri, nefesi kullanırken gırtlaktan ve üçüncü gözden gelen bir enerji ışını, yaratıcı bir nur hüzmesi olduğunu hayal ederek çıkartın. Enerjinin merkezlerden ruhunuzdan geldiğini oradan bedeninize dokunduğunu ve kulaklarınızla ve varlığınızla buna şahit olduğunuz bir dairesellik içinde olduğunuzu hayal edin.

2- Kutsal kelimelerin harflerin bedeninize aura alanınıza ekilen tohumlar olduğunu imgeleyin.

3- Gözlerinizi kapatın.

4-Tam yavaş diyafram nefesi alın.

5- Zikirlerdeki tonlamaları vurguları yaparken işin içine bedeninizi ve duygularınızı da katın. Siz ilahileri söylemeyin sadece tonlama yapın.

6- Kafa sesi ile, baş sesi ile başlayın ancak sesin nefesin daha sonra daha derinlere ayaklarınıza içinize doğru indiğini hissedin. tüm benliğinizle katılın.

7- Bu zikirlerde beden nasıl akmak, hareket etmek istiyorsa izin verin engel koymayın.

UYGULAMA -2-
YENİDEN DOĞUM VE ARINMA NEFESİ” 

Aşağıdaki Doğum ve Arınma”  nefesini çok sıkıştığınızda içinizde çok öfke vs. biriktiğinde yeniden doğmak istediğinizde uygulayınız.

Ayaklarınızı omuzların hizasına açarak dizleriniz bükülü vaziyette ellerinizle kalp mide çakrasında (hocanız gösterecektir) hareket ederek aynı ritimde sıkılıkta ve tonda nefes alıp verin.


UYGULAMA -3 –

ÖLÜNÜN UYANMASI

Mezardan yeni çıkmış, kabirden dirilmiş ve Rabbini yolunu arayan bir ölü, zombi gibi salınarak hissederek yürüyün. Adımlarınız yere vursun. HAYYU KAYYUM ALLAH zikri ile karanlıkta yolu arayın. Tamamı ile bedeni bırakın, Beden mezardan çıktı ve sizin dilinizde HAYYU KAYYUM ALLAH zikir olsun.


UYGULAMA -4-

HAY HAY ZİKRİ VE NEFESİ (TÜM ETERİK BAĞLARI KOPARMA)

Aşağıdaki Hayy Zikir Nefes” isimli dosyayı açınız.

Ayaklarınızı omuzlarınızın hizasında açarak ve dizleriniz bükülü vaziyette durun. Ellerinizi karnınızın alt kısmına yerleştirin ve diyaframı genişletecek şekilde ağızdan nefes alın, ok gibi ve dosyadaki ses tamamlanıncaya kadar aynı ritimde HAYY nefesini ve tonlamasını yapın.


UYGULAMA -5-
66 ALLAH ZİKRİ VE NEFES

Aşağıdaki 66 Allah Zikri” isimli dosyayı açınız.

Bu nefes tekniği hücresel hafızaya yerleşmiş kin, hırs, öfke gibi tüm negatif etkileri kökünden temizleyecek ve daimi olarak iyileşmeye vesile olacak bir nefestir. Hücresel ve enerji düzeyindeki travmalar, kısıtlanmış yetiler, sindirilmişlikler, baskılar bu nefes tekniği ile açılır. Bu nefesi yapmakla hücresel ve titreşimsel düzeyde değişiklikler meydana gelir.

Elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun. Bu hareketi yarım şınav gibi düşünebilirsiniz. Göğsünüzü yukarıdayken AL diye nefes alın. Aşağıya indiğinizde LAH diye nefes verin. Bunu 33 kez tekrarlayın. 33. nefeste dizlerinizin üstünde dik durun ve kollarınızı dua eder gibi olabildiğince yukarı kaldırın. Nefesinizi tutabildiğiniz kadar tutun. Enerjiyi ve inen nuru hissedin. Daha sonra tahiyyat şeklini alın. Kendinizi rahat bırakın.

2.aşamada yine yarım şınav pozisyonundayken tempoyu biraz arttırarak HAYY esması ile 33 kez nefes alıp verin. 33 nefesin sonunda dizlerinizin üstünde dik durun ve kollarınızı dua eder gibi olabildiğince yukarı kaldırın. Nefesinizi tutabildiğiniz kadar tutun. Enerjiyi ve inen nuru hissedin. Daha sonra tahiyyat şeklini alın. Kendinizi rahat bırakın.

3.aşamada aynı pozisyonda tempoyu biraz daha arttırın. Bu kez nefes sayımız 22 olacaktır. HAYY ile birlikte aldığımız 22 nefesten sonra dizlerinizin üstünde dik durun ve kollarınızı dua eder gibi olabildiğince yukarı kaldırın. Nefesinizi tutabildiğiniz kadar tutun. Enerjiyi ve inen nuru hissedin. Daha sonra tahiyyat şeklini alın. Kendinizi rahat bırakın.

4.aşamada tempomuz gayet hızlı HAYY ile birlikte 11 nefes alıyoruz ve sonunda dizlerinizin üstünde dik durun ve kollarınızı dua eder gibi olabildiğince yukarı kaldırın. Nefesinizi tutabildiğiniz kadar tutun. Enerjiyi ve inen nuru hissedin. Daha sonra tahiyyat şeklini alın. Kendinizi rahat bırakın.

UYGULAMA -6-
KARTAL NEFESİ

Aşağıdaki “Kartal Nefesi” isimli dosyası  indirip açınız.

Korku insanı dış dünyaya yönlendirir kendi içine dönmesini engeller. Korku illüzyondur kendi kendimize koyduğumuz engellerdir. Sakince içine girdiğimizde çözüldüğünü görürüz

Korku bir enerjidir ve dönüştürülebilir. Bu nefes tekniğiyle içe dönüp korkularımızı dönüştürebilmek mümkün.

Kartal nefesinde, 3 aşamada derin bir nefes alıyoruz. Nefes alırken ayak parmaklarınızın ucunda yükselin, kollarınızı iki yana yukarı doğru kaldırın. Nefes alırken içinizdeki korkuları topladığınızı düşünebilirsiniz.

Sonra aldığınız nefesi bırakın, korkularınızı içinizden attığınızı düşünün. Diyaframınıza kadar inen nefesi yüksek bir basınçla dışarıya bırakın. Nefesi verdiğinizde topuklarınızı hafifçe yere vurun ve kollarınızı yan tarafa indirin.

UYGULAMA -7- 
ÖZÜ MERKEZLEŞTİRECEK DENGE NEFESİ”

963 HZ FERD Esması frekansını açınız.

1- Sağ elinizin baş parmağını sağ burun deliğinin üzerine yerleştirin ve sol burun deliğinizden içinizden La ilahe, La ilahe, La ilahe diyerek 8 e kadar nefes verin.

2- Ve Hakk, Hakk, Hakk diye 8 e kadar tutun.

3- Sol burun deliğinizden İllallah, İllallah, İllallah … diye 8 e kadar nefes alın.

4- Ve Hakk, Hakk, Hakk diye 8 e kadar nefesi tutun.

5- Sol burun deliğinizi sağ elinizin işaret parmağı ile kapatın ve La ilahe, La ilahe, La ilahe içinizden tekrar ederek sağ burun deliğinizden nefes verin.

6- Hakk, hakk, hakk diye 8 e kadar tutun

7- Sonra İllallah, İllallah, İllallah diyerek sağ burun deliğinizden nefes alın

8- Hakk, Hakk, Hakk diye 8 e kadar tutun.

Bu Siklüsü 10 Defa Tekrarlayın.