Celcelutiye 1.Ders

Celcelutiye 1.Ders

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” padding=’0px’ highlight=” highlight_size=” border=” border_color=” radius=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-5db9or’]
[av_button label=’Sonraki Ders’ link=’page,1650′ link_target=” size=’small’ position=’left’ label_display=” icon_select=’yes’ icon=’ue881′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-k04tdl2h’ custom_class=” admin_preview_bg=”]
[/av_one_full]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” padding=’0px’ highlight=” highlight_size=” border=” border_color=” radius=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-21tcuz’]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k0957iqi’ custom_class=” admin_preview_bg=”]

KADİM BİLGELİK OKULU 1.AŞAMA EĞİTİMİ

 

Sırların hazinesi olan Bismillah ile başlarım. Onun ile o hazineyi keşf ederim. Ardından mahlukatın en hayırlısı, tüm dalalet ve yanlışlıkların ortadan kaldırıcısı Muhammed (ASM)’a salat ve selam getiririm. (Celcelutiye 1-2)

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM İÇİNDEKİ SIRLAR İLE…

Ben ilimin şehriyim Ali onun kapısıdır. Hz. Muhammed (ASM)

Burası Hz. İmam-ı Ali kapısıdır. Bu çalışmanın Üstadı Hz. Muhammed Mustafa (ASM) rehberliğinde Hz.İmam-ı Ali’dir. Ashabı Suffa bilge ve taliplerinin buluşma noktası ve virdi buradaki esmalardır. Bu çalışma Tevhid ilmi olan Celcelutiyeye giriş mahiyetindedir.

Bizler bu yüksek ilim, şifa ve bilgelik çalışmasında Celcelutiye ve onun kanallığı ve niteliği hakkında çok daha fazla bilgi öğreneceğiz. Birinci aşamada ağırlıkla ilmi olup kısmen uygulamalar içermektedir. İkinci aşama ise tamamı ile uyumlanma, uygulama ve kodlamadır.

Birinci aşamada öncelikle varlık algımızı netleştireceğiz. Geçmiş ve geleceğe projekte olmuş bize hizmet etmeyen imtihanları, çapalamaları ve hükmü kalkmış gereksiz anlaşmaları feshetmeyi ve bir daha ebediyen alanımıza girmemesini öğreneceğiz. Bizi esfeli safiline çeken ve ilahi aşkı, raksı ve coşkuyu engelleyen haset, taklit, kıskançlık, şehvet, kin, affedememe, intikam gibi örtüleri dönüştürmeyi öğreneceğiz.

İlahi dansın önündeki bu dikenli tellerden bilincimizi anlayış ile kurtaracağız. Hem kendimizin hem ailemizin, milletimizin ve tüm dünya insanlarının hatta sıkışık kalmış bilinçlerin alanlarını temizlemeyi göreceğiz. Sonrasında ise (2.Aşama) Kuran, Cevşen ve Celcelütiye ile yeniden kodlanacağız ve bunları aktarmayı ve uygulamayı öğreneceğiz.

Süreç içinde bilgelik, şifa ve aydınlanmanın kendiliğindenliğini yaşayacağız. Bu çalışmaya girdiğiniz andan itibaren Celcelutiye’nin vazifeli hizmetlileri olan kanallar, enerjiler, üstadlar ve rehberler sizin azami istifadeyi sağlamanız açısından yüksek benliğinizle birlikte olacaklar ve en yüksek hayrınıza olacak şekilde ilim, anlayış, sezgi noktasında size destek olacaklardır.

Bu çalışma Hz. İnsan bilincinin doğumu ve realize edilmesi adına zaten sizden beklenen ve beklediğiniz hazır olduğunuz olgunun farkındalığıdır.

İşte ey şanı yüce İsm-i Azamı taşıyan! Sen tehlikeli bütün durumlardan kurtulacaksın, sonunda selamete ereceksin(Celcelutiye 87)

[/av_textblock]

[/av_one_full][av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-31zvaj’ custom_class=” admin_preview_bg=”]

Celcelütiye, Süryânîce “Bedî” demektir. Resûl-i Ekrem Efendimiz (ASM) a Hazret-i Cebrâil (AS) tarafından indirilen ve içinde İsm-i Azam’ı da taşıyan yüksek mânâlar, Hazret-i Ali (K.V) tarafından Celcelûtiye adıyla ve cifir ilmine göre bir çok tarih de düşürülerek Süryânî diliyle nazmedilmiş ve kaside haline getirilmiştir. Yüksek ve tesirli bir duâdır. Bir isimler hazinesidir. Allah’ın rahmetini celb etmesi hasebiyle bir rahmet hazinesi veya bir Cennet hazinesi demek de mümkündür. Allah’ın en büyük ismi olan İsm-i Azam bu duânın içerisinde gizlenmiş olduğundan, bu duâyı okuyarak Allah’a sığınan kimsenin, dünya ve âhiret işlerinde çok kolaylıklar ve bereketler göreceği müjdelenmiştir.

İmam-ı Gazâlî hazretleri nakleder ki:
Cebrâil Aleyhisselâm Peygamber Efendimize (ASM) dedi ki:

– “Yâ Muhammed! Rabb’in sana selam ediyor ve selamın en mükerremini sana tahsis buyuruyor.  Sana bu hediyeyi ihsan buyurdu.”

–  Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (ASM):

– “Ey kardeşim Cebrâil! Bu hediye nedir?” dedi.

Cebrâil Aleyhisselâm:

“Bu hediye, içinde İsm-i Azam ile en kapsamlı kasem bulunan büyük duâdır.”  diye cevap verdi.

Peygamber Efendimiz (ASM):
“Ey kardeşim Cebrâil! Bu duânın adı nedir? Keyfiyeti nasıldır?” diye sordu.

– Cebrâil Aleyhisselâm dedi ki:
 “Yâ Muhammed! Bu duânın adı Bedî’dir (Celcelûtiye). İçinde en yüksek kasem ve İsm-i Azam vardır. O İsm-i Azam ki:

1- Arş-ı Alâ’nın kenarına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, Allah’ın arşını taşıyan melekler bu arşı kaldıramazlardı!

2- Güneşin kalbine yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, güneşin ışığı ve nûru olmazdı!

3- Ay’ın kalbine yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, ay ışık veremezdi.

4- Cebrâil Aleyhisselâm’ın kanadına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, Hazret-i Cebrâil yer yüzüne inemez, semâya çıkamazdı!

5- Mîkâil Aleyhisselâm’ın başına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı yağmurlar ve damlalar ona itaat etmezlerdi.

6- İsrâfîl Aleyhisselâm’ın alnına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı sur üfleyemezdi.

7- Azrâîl Aleyhisselâm’ın elinin üzerine yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, mahlûkâtın canını alamazdı.

8- Yedi kat göklere yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı gökler yükselemezdi.

9- Yedi kat yerlere yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, yedi kat yerler, şimdi olduğu gibi sâbit olmazdı!

Bu ismi Âdem Aleyhisselâm okumuştur!”

İsm-i Azamı içinde saklayan ve Celcelûtiye’ye kaynaklık eden yüksek mânâların, yeşil bir atlas üzerinde yazılı olarak Cebrâil Aleyhisselâm tarafından Peygamber Efendimiz’e (asm) semâdan indirildiği nakledilir. Hazret-i Ali (k.v) demiştir ki: “Ben Cebrâil’in şahsını gök kuşağı sûretinde gördüm. Sesini işittim. Sahifeyi aldım. Bu isimleri içinde buldum!

NOT 1 : Bu konu hakkında daha fazla bilgi ve Celcelutiyenin Şerh ve İzahı isimli Kitapta yer almaktadır.

[/av_textblock]