Blog

ASLAN ZAMANI

aslan-burcu-zamani
Astroloji Makaleler

ASLAN ZAMANI

23.07.2019-23.08.2019 arası bir aylık süreçte düşüncelerin yaratıma dönüştüğü kalp çakrasının temsilcisi Güneş, Aslan burcunda olacaktır. Astrolojide Aslan Güneş tarafından yönetildiğinden bu burçta rahat eder ve kendine has özelliklerini burç üzerinden doğal bir biçimde sergiler. Güneş’in ve Aslan burcunun sembolik anlamları birbirine benzer, her ikisi de sağlıklı ego geliştirerek kendini ifade ediş ile ilgilidir.

Aslan, kalpten geleni, anda yaratıma dönüştüren bir enerjiye sahiptir ve yaşam onun için yeteneklerin sergilendiği bir sahne gibidir. Aslan zamanı doğa cömerttir ve varlığa çeşitli armağanlar sunar. Bu eşzamanlı olarak insanda da karşılık bulacağından çevremizdekilere dağarcığımızdakileri akıtmak, paylaşmak isteyebiliriz. Özgüvenimiz, yaşama bağlılığımız, organizasyon becerimiz, risk alma yeteneğimiz artabilir. Motivasyonumuz yükselebilir; daha kararlı, coşkulu, iyimser olabilir ve çocuksu yanlarımızı fark edebilir, yaşamın bizi mutlu edecek yanlarını deneyimlemekten hoşlanabiliriz. Kuzey yarım kürede yaz mevsiminin kendine has özelliklerinin belirginleştiği bu süreç yaratım enerjisinin en maksimum düzeyde olduğu zamanlardır. Bu enerjiyi kullanırken ‘Sen çık aradan, kalır yaradan’ manasını içselleştirme; yaratım noktasında kendimizi merkeze koymaktan kaçınma; yapılana, daha doğrusu yaptırana odaklanma ve karşıt burcu olan Kova’nın toplumsal yönünü de dikkate alarak bireysel yaratımların bütünün de hayrına olmasına dikkat etme son derece değerlidir. Böylelikle Aslan burcunun gölge yanlarından korunma sağlanabilir.
Güneş yaşam enerjisidir ve canlı cansız tüm varlık için son derece önemlidir. Ancak hepimizin bildiği gibi Güneş ışıklarına fazla maruz kalındığında onun yakıcı özellikleri ile de karşılaşırız.
O nedenle önümüzdeki bir aylık süreçte, doğanın gerek ruhsal gerek fiziksel dünyamıza sunduğu cömertliği doğru değerlendirmeye çalışma fayda sağlayabilir. Aşıp taşarak gereksiz risklerden; kibirden, gururdan; lütuf kârlıktan, hükmedici hallerden, oyunu fazla abartarak sınırları zorlamaktan; olayları dramatize etmekten; onaylanma ve alkış alma beklentisi ile bir şeyler yapmaktan; yapıcı eleştirilere kapalılıktan uzak durma önemli olacaktır. Buna Narsisizm ile kendini sağlıklı ve dengeli ifade ediş arasındaki sınırların iyi bir şekilde belirlenmesi de diyebiliriz.

Özellikle 10 Ağustos’a kadar hayata iyimser, asil duygularla ve bilgece yaklaşma; hoşgörülü, sevecen, güvenilir, dürüst ve ahlaklı olmaya çalışma, bahsi geçen tarihe kadar sürecek olan etkilerin yaratabileceği sağı solu belirsizlik; kontrolsüzlük, benmerkezcilik; inatçılık, sabırsızlık ve gerginlik nedeniyle ortaya çıkabilecek ani, şaşırtıcı ve yıkıcı olaylardan korunmaya yardımcı olabilir.

Bireysel arzulara yönelik yapılacak yaratımların, bütüne de fayda sağlayarak hayırlara vesile olması duası ile.

Hoşçakalın
Olcay Palanlı